Vai H5P interaktīvā satura video iespējams atvērt jaunā logā?

Vai H5P interaktīvā satura video iespējams atvērt jaunā logā?

nosūtīja Inga Savicka
Atbilžu skaits: 3

Vai ir iespējams izvēlēties, ka šis interaktīvais saturs atveras jaunā logā nevis tajā pašā skolo.lv logā? Tas padarītu lietošanu ērtāku, jo it kā, izveodojot jautājumu, šķiet, ka viss jautājums ir redzams logā, bet, atverot no skolēna profila, tas tomēr nav ietilpis. Grūti nokļūt atpakaļ līdz vietai kursā, kur atvēri video.

Atbildot uz Inga Savicka

Atbilde: Vai H5P interaktīvā satura video iespējams atvērt jaunā logā?

nosūtīja skolo. lv
Labdien, Inga!
Paldies par jūsu jautājumu!
Lai labāk varētu izprast jūsu gadījumu un palīdzēt, vai, lūdzu, jums būtu iespēja ievietot ekrānšāviņus ar to, kā rādās skolotājam un kā rādās skolēnam?
Atbildot uz skolo. lv

Atbilde: Vai H5P interaktīvā satura video iespējams atvērt jaunā logā?

nosūtīja Inga Savicka
Nemanu šeit iespēju, pievienot ekrānšāviņu. Kā to var izdarīt?
Ļoti interesanti - kad nospiež pogu Atbildēt, laukam, kurā jāieraksta atbilde rīkjosla nav redzama. Tad, kad izvēlos Rediģēt atbildi, tad ir rīkjosla redzama.
Pievienoju attēlu, kā izskatās mans veidotais interaktīvā video jautājums pēc 5-reizējas labošanas:
Jautājums ar sagrupēšanas iespējām
Pirms tam, kad kā skolotājs pievienoju šādu jautājumu, uzdevuma noteikums (sagrupē...) nebija vispār redzams skolēniem un augšējiem taisnstūriem, kuros atbildes bija jāievelk, nebija redzama arī augšējā daļa. Nebija redzami arī "velkamie" taisnstūrīši ar valodām. 
Pēc daudzreizējas labošanas, samazināju visu, ko vien varēju samazināt (gan valodu nosaukumus, gan "konteinerus, kuros ievelk, pat konteineru nosaukumus uzliku zem pašiem konteineriem. Tikai tad izveidotais jautājums ietilpa logā.

Par jautājuma otro daļu: ar Moodle esmu strādājusi jau gadus 10, zinu, ka ir iespējams katru ievietoto materiālu, neatkarīgi no tā, vai tas ir mācību materiāls, vai arī aktivitāte, paredzēt atvērt jaunā cilnē vai tai pašā logā. Nekādi nevaru atrast pie dažādajiem parametriem šo iespēju. Šād iespēja ir nepieciešama, jo, ja runāju konkrēti par video, tad video atvēlētais logs ir diezgan liels, kas uz mazākiem monitoriem neietilpst ekrānā, nav redzama video kontroles josla un arī pati video augša. 
Varbūt atkal ir tā, kā ar jautājuma rīkjoslu, kas, ierakstot atbildi uz jautājumu, rīkjoslu neredz, bet, rediģējot savu atbildi, tā ir redzama.
Atbildot uz Inga Savicka

Atbilde: Vai H5P interaktīvā satura video iespējams atvērt jaunā logā?

nosūtīja skolo. lv
Labdien!
Veidot H5P aktivitātes ir laikietilpīgi, kamēr izveido vēlamo uzdevumu, noteikti ir jāveic labojumi, lai uzdevums tiktu izkārtots tā, kā uzdevuma veidotājs to vēlas.

Ja tomēr ir lielas problēmas ar H5P, iesakām izmantot aktivitāti "Tests", kur arī piedāvā "Velk un nomet uz attēla" vai "Velk un nomet uz teksta" iespējas:


Ja vēlaties pievienot aktivitāti "URL" vai "Fails",  tad pie "Izskats" ir iespēja mainīt to, kā video būs redzams- jaunā logā (cilnē), iekļaut u.c.:

Ja vēlaties ielikt video, izmantojot H5P funkciju Iframe Embedder, tad tur var izmanīt loga proporcijas tā, lai būtu redzams viss video un augša nebūtu nogriezta. Nepieciešams pamainīt video proporcijas, izmantot skaitļus.